Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Manly Looking to Continue Momentum After Strong Weekend – Round 6 Men’s Team Selections v Bankstown + Women’s Team Selections

Will Akhurst after hitting his first ball for 6 to end the innings

After a successful weekend for the Waratah’s that saw the lower and middle grades bring home 4/5 wins, they now look forward to what will be another challenge with a round of one-dayers against Bankstown. With a few players being unavailable for selection, up and coming all-rounder Griffin Lea makes his well deserved First Grade debut.


Men’s First Grade v Bankstown @ Bankstown Oval
Saturday 23rd November
Play commences: 10:00am

  1. Jack Edwards
  2. Jay Lenton (c) (wk)
  3. Ahillen Beadle
  4. Ryan Farrell
  5. Logan Weston
  6. Joel Foster
  7. Steve O’Keefe
  8. Sam Gainsford
  9. Elliot Herd
  10. Griffin Lea
  11. Michael Visser

Men’s Second Grade v Bankstown @ Manly Oval
Saturday 23rd November
Play commences: 10:00am

  1. Tom Kaye
  2. Matt Brewster (wk)
  3. Arshdeep Virdi
  4. Ned Hole
  5. Zac Trewartha
  6. Josh Seward
  7. Isaiah Vumbaca
  8. Jacob O’Sullivan
  9. Jake Carden
  10. Andrew Jamieson (c)
  11. Brad Wilson

Men’s Third Grade v Bankstown @ Kelso Park Nth
Saturday 23rd November
Play commences: 10:00am

  1. Sam Webber (wk)
  2. Sam Hole
  3. Jordan Daly
  4. Joel Davies
  5. Neal Prowse
  6. Will Akhurst
  7. Nick McLachlan (c)
  8. Alex Bain
  9. Hamish Starr
  10. Josh Wigney
  11. Michael Counsell
QUICK LINK  Junior Reps Success for 2019

Men’s Fourth Grade v Bankstown @ LM Graham Reserve
Saturday 23rd November
Play commences: 10:00am

  1. Nick Cohen
  2. Billy D’arcy
  3. Dom Wheeler (wk)
  4. John Warn (c)
  5. Alec Duly
  6. Jake Osborne
  7. Lachlan Kerr
  8. Max Burgess
  9. Ryan Bishop-Perrett
  10. Jack Hobson
  11. Lachlan Trewartha

Men’s Fifth Grade v Bankstown @ Grahame Thomas Oval
Saturday 23rd November
Play commences: 10:00am

  1. James Buchanan
  2. Ned Healey
  3. Ky Broom
  4. Jack Melchiore
  5. Ollie Melville
  6. Oscar Lucius (wk)
  7. Daryl Buchanan
  8. Andrew Rochford (c)
  9. Jordan Brewster
  10. Liam Dinan
  11. Toby Laughton

This Weekend also sees our Second and Third Grade Women’s sides in action against Universities and .

Women’s Second Grade v Universities @ Manly Oval
Sunday 24th November
Play Commences: 10:00am

  1. Jessica Kaye (c)
  2. Paige Bailey
  3. Sarah Gordon
  4. Kristie Crawford
  5. Natalie Guyot
  6. Olivia Hough
  7. Annabel Hutt
  8. Sienna James
  9. Chelsea McLerie
  10. Robyn Medley
  11. Mia Waddington
  12. Claire Waddington

Women’s Third Grade  v St George – Sutherland @ Balgowlah Oval
Saturday 23rd November
Play commences: 12:30pm

  1. Natalie Guyot
  2. Sarah Gordon
  3. Olivia Hough (c)
  4. Renee Hough
  5. Natalie Jonkers
  6. Isabelle Keene
  7. Gemma Lacey
  8. Sallie Molyneux
  9. Hazel Nichols
  10. Cam Pryor
  11. Abby Taylor
  12. Claire Waddington
QUICK LINK  Weekend of ups and downs vs students as 5s and Women’s 3s take their first victories - Weekend Wrap Round 3 (Day 2) + Womens 2nd and 3rd Grade

Go Manly!