Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Tahs excited under new skipper Greeny – Teams for Round 1 vs Penrith

The TravelSim Waratahs last night announced the teams to take on Penrith in the opening round of the 2017/18 season held at Harbord Diggers Bowling Club. Boys have worked extremely hard and smart in the pre-season, the results has shown in the trail games. Selectors had to make really tough calls in picking the teams this year Teams Below-

First Grade v Penrith, Howell Oval
Saturday 23rd September
Play commences: 9.30am

  1. James Crosthwaite
  2. Jay Lenton (wk)
  3. Adam Crosthwaite
  4. Chris Green (c)
  5. Steve O’Keefe
  6. Ahillen Beadle
  7. Jack Edwards
  8. Ryan Farrell
  9. Matt Alexander
  10. Taylor Beatty
  11. Micky Edwards

Second Grade v Penrith, LM Graham Reserve
Saturday 23rd September
Play commences: 9.30am

  1. Jarrod Rawlings
  2. Cameron Merchant
  3. Logan Weston
  4. Ollie Davies
  5. Jack Ritchie (c)
  6. Aidan Bariol (wk)
  7. Joel Foster
  8. Jake Carden
  9. Nick McLachlan
  10. Joe Graham
  11. Michael Visser

Third Grade v Penrith, Bill Ball Reserve
Saturday 23rd September
Play commences: 9.30am

  1. Will Wolter
  2. Billy D’Arcy
  3. Tom Kaye
  4. Sam Gainsford
  5. Jordan Daly
  6. Sam Webber (wk)
  7. Javed Badyari (c)
  8. Andrew Jamieson
  9. Ryan Bishop-Perrett
  10. Josh Wigney
  11. Ben Watts
QUICK LINK  Manly Warringah Waratahs 2022/23 Sponsorship Program Released

Fourth Grade v Penrith, Manly Oval
Saturday 23rd September
Play commences: 9.30am

  1. Ross Trewartha
  2. Sam Hole (c)
  3. Matt Brewster (wk)
  4. James Crombie
  5. Isaiah Vumbaca
  6. Will Akhurst
  7. Arshdeep Virdi
  8. Andrew Somerville
  9. Jacob Graham
  10. Brad Wilson
  11. Ben Falconer

Fifth Grade vs Penrith, Rance Oval
Saturday 23rd September
Play commences: 9.30am

  1. Nick Cohen
  2. Dom Wheeler
  3. Jack Pickering
  4. Zac Trewartha
  5. Geoff Isaacs (c)
  6. Jacob O’Sullivan
  7. Brynn Mendel (wk)
  8. Dylan Marshall
  9. Aiden Bennett
  10. Alex Bain
  11. Michael Counsel

Players injured/unavailable or not considered for selection:

  1. Adam Gummer u/a
  2. S Alexander u/a
  3. Andrew Hicks (inj)
  4. Jarrod Ninness (inj)
  5. Dan McKenna (inj)
  6. Glyn Archer (away)
  7. Ned Hole (inj)