Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Waratahs maintain the rage! – Rnd 10 Teams vs Campbelltown

Round 10 v Campbelltown sees the Tah Machine continue into the New Year with renewed energy and focus after two highly successful rounds against Fairfield and North Sydney. We also see the welcome return of Ahillen Beadle into 1’s after doing himself and the Club proud with his recent foray into the ranks of Sydney Thunder in the BBL. Welcome back AB!

With a hamstring injury to Ronnie Davis that could see him sidelined for up to 6 weeks, Ben Falconer again gets an opportunity in 3’s. Ben continues to display solid and consistent form and is a vastly improved player this season. Ryan Bishop-Perret also moves up into 4’s and is another player of the future.  

All-in-all five strong teams across the Grades for our encounter with the Ghosts.

 Go Manly!

First Grade v Campbelltown, Manly Oval
Saturday 24th January
Play commences: 10.00am

QUICK LINK  Hamman sits down with Baird in Leadership Podcast

1. Tim Cruickshank (c)
2. Cameron  Merchant
3. Adam Crosthwaite
4. Jarrod Rawlings
5. Ahillen Beadle
6. Jay Lenton +
7. Luke Edgell
8. James Munting
9. Nick McLachlan
10. Nick Bills
11. Mickey Edwards
 
Out: O’Keefe (6’sers)
In: Beadle

Second Grade v Camppbelltown, Raby 1
Saturday 24th January
Play commences: 10.00am

1. Jack Ritchie
2. Ryan Farrell
3. Mitch Pugh
4. Justin Cox
5. Jarrod Walter
6. Rowan Hamman
7. Sam Webber +
8. Taylor Beatty (c)
9. Dylan Marshall
10.Michael Visser
11.Luke Diserens

Out: Gainsford
In: Cox

Third Grade v Campbelltown, Graham Reserve
Saturday 24th January
Play commences: 10.00am

1. Warren Evans (c)
2. Adam Gummer
3. Ed Burgess
4. Matt Cole
5. Jordan Daly
6. Tom Kaye
7. Sam Gainsford
8. Aiden Bariol +
9. Nick McCallum-Toomey
10. Luke Grant
11. Ben Falconer

Out: Stewart, Davis
In: Gainsford, Falconer

Fourth Grade v Campbelltown, Raby 2
Saturday 24th January
Play commences: 10.00am

QUICK LINK  Donate to win with Burdekin

1. Josh Petersen (c) + 
2. Will Outred
3. Joe Graham
4. Lance Stewart
5. Max Burgess
6. Sam Alexander
7. Jake Carden
8. Ryan Bishop-Perrett
9. Zac Trewartha
10. Josh Wigney
11. Sam Hole

Out: Falconer, Pickering
In: Stewart, Bishop-Perrett

Fifth Grade v Canpbelltown, Mike Pawley Oval
Saturday 24th January
Play commences: 10.00am

1. Simon Waddington (c)
2. Jacob Graham
3. James Boyer
4. Jack Edwards
5. Joel Mason
6. Joel Wood
7. Billy D’Arcy
8. Isiah Vumbaca
9. Alex Bain
10. Will Denny
11. Jack Pickering

Out: Kittlety, Bishop-Perrett
In: Pickering, Denny

Players unavailable for selection
Steve O’Keefe (Big Bash), Ronnie Davis (inj), Ben Kittlety (u/a) Aiden Baker (inj) Javed Badyari (u/a) Ross Trewartha (u/a), Arshdeep Verdi (inj), Corrie Boss (inj), Tom Kelly (retired)

Leave a Reply