Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Battle for top 6 heating up as Tahs take on a strong Sydney outfit – Round 13 Men’s team selections vs Sydney + Women’s team selections

A big round of cricket coming up for the Waratahs against a strong Sydney team. Similarly to Manly, Sydney are battling for top 6 spots throughout the grades which guarantees some tough competition. First Grade are boosted by the return of big bash players and star inclusion Morne Morkel which in turns boosts the strengths of the teams throughout the grades.

Men’s First Grade v Sydney @ Drummoyne Oval
Saturday 15th February & 22nd February
Play commences: 10:30am

  1. Logan Weston
  2. Ryan Farrell
  3. Jay Lenton (wk) (c)
  4. Chris Green
  5. Ahillen Beadle
  6. Cameron Merchant
  7. Joel Foster
  8. Elliot Herd
  9. Mickey Edwards
  10. Morne Morkel
  11. Michael Visser

Men’s Second Grade v Sydney @ Manly Oval
Saturday 15th February & 22nd February
Play commences: 10:30am

  1. Tom Kaye
  2. Max Webber
  3. Sam Gainsford
  4. Arshdeep Virdi
  5. Joel Davies
  6. Isaiah Vumbaca
  7. Sam Webber (wk)
  8. Jake Carden
  9. Andrew Jamieson (c)
  10. Andrew Hicks
  11. Michael Counsell

Men’s Third Grade v Sydney @ Birchgrove Oval
Saturday 15th February & 22nd February
Play commences: 12:15pm

  1. Zac Trewartha
  2. Sam Hole
  3. Ned Hole
  4. Jake Osborne
  5. Jordan Daly 
  6. Jacob O’Sullivan
  7. Matt Brewster (wk)
  8. Griffin Lea
  9. Nick McLachlan (c)
  10. Alex Bain
  11. Josh Seward
QUICK LINK  Burdekin to host charity Golf Day

Men’s Fourth Grade v Sydney @ LM Graham Reserve
Saturday 15th February & 22nd February
Play commences: 12:15pm

  1. Nick Cohen
  2. Adam Gummer (c)
  3. Billy Lindsay
  4. Lachlan Charles
  5. Dom Wheeler (wk)
  6. Alec Duly
  7. Lachlan Kerr
  8. Aidan Bennett
  9. Jack Hobson
  10. Lachlan Trewartha
  11. Toby Laughton

Men’s Fifth Grade v Sydney @ Ryde Oval
Saturday 15th February & 22nd February
Play commences: 12:15pm

  1. Josh Cooper
  2. Jack Melchiore
  3. Oscar Lucius (wk)
  4. Andrew Boulton
  5. Hayden Calvert
  6. Rhoop Dhillon
  7. Ollie Melville
  8. Andrew Rochford (c)
  9. Darcy Fleming
  10. Hershwin Sharma
  11. Luke Morley

U15’s v Universities @ Ryde Oval
Sunday 16th February
Play commences: 10:00am

  1. Sophia Chick
  2. Caitlin du Preez
  3. Annabelle Fegan
  4. Hannah Moss
  5. Emily Horstead (c)
  6. Stephanie Hughes
  7. Sophie Lowry
  8. Mia Nel
  9. Jaime Loh
  10. Lauren Muriti
  11. Shae Hiskett-Jones (wk)
  12. Maya Nicey

Brewer Shield v Sydney @ Ryde Oval
Sunday 16th February
Play commences: 10:00am

  1. Hannah Woolf (c)
  2. Ruby Gruber
  3. Renee Hough
  4. Laura Judson
  5. Gemma Lacey
  6. Jess Manning
  7. Chelsea McLerie
  8. Abby Melville
  9. Sallie Molyneux
  10. Jess Mulchay
  11. Kate Salmon
  12. Jasmine Wilson
QUICK LINK  Trying Weekend for the Tahs - Weekend Wrap 15th/16th February 2020

Women’s Second Grade v Sydney @ Birchgrove Oval
Sunday 16th February
Play commences: 10:00am

  1. Paige Bailey
  2. Kristie Crawford
  3. Natalie Guyot
  4. Annabel Hutt
  5. Sienna James
  6. Natalie Jonkers
  7. Jess Kaye (c)
  8. Hazel Nichols
  9. Zara Schipp
  10. Mikaela Turik
  11. Mia Waddington
  12. Claire Waddington

Women’s Third Grade v Campbelltown-Camden @ Raby Sports Complex
Saturday 15th February
Play commences: 12:30pm

  1. Jess Kaye (c)
  2. Natalie Guyot
  3. Renee Hough
  4. Alicia Humphrey
  5. Isabelle Keene
  6. Gemma Lacey
  7. Sallie Molyneux
  8. Hazel Nichols
  9. Cam Pryor
  10. Abby Taylor
  11. Claire Waddington

Go Manly!