Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Tahs ready to launch into season – Teams Round 1 vs Sydney Uni + Womens 3rd Grade Squad

The Styleness Waratahs tonight announced the teams to take on Sydney Uni in the opening round of the 2018/19 season held at ICMS. This season we also announced the exciting inclusion of our womens third grade side! The standout performances from the trial games during pre-season are a testament to how hard the players have trained. Selectors have had to make tough calls in selecting this years teams.

Good luck to everyone involved!

First Grade v Sydney Uni @ University Oval No.1
Saturday 22nd September
Play commences: 9:30am

  1. Ahillen Beadle
  2. Logan Weston
  3. Tim Doonan (wk)
  4. Ollie Davies
  5. Ryan Farrell (c)
  6. Elliot Herd
  7. Sam Gainsford
  8. Joel Foster
  9. Jake Carden
  10. Joe Graham
  11. Michael Visser

Second Grade v Sydney Uni @ Manly Oval
Saturday 22nd September
Play commences: 9:30am

  1. Jack Ritchie
  2. Sam Webber (wk)
  3. Tom Kaye
  4. Max Webber
  5. Jacob O’Sullivan
  6. Jesse Moffatt
  7. Isaiah Vumbaca
  8. Andrew Somerville
  9. Andrew Jamieson (c)
  10. Ryan Bishop-Perrett
  11. Michael Counsell
QUICK LINK  Fingers crossed for sunshine this weekend - Round 3 Teams vs Penrith + 3rd Grade Womens

Third Grade v Sydney Uni @ Camperdown Park
Saturday 22nd September
Play commences: 9:30am

  1. Dom Wheeler
  2. Matt Brewster (wk)
  3. Jordan Daly
  4. Jack Pickering
  5. Zach Trewartha
  6. Alec Duly
  7. Ned Hole
  8. James Crombie
  9. Nick McLachlan (c)
  10. Hamish Starr
  11. Josh Wigney

Fourth Grade v Sydney Uni @ Graham Reserve
Saturday 22nd September
Play commences: 9:30am

  1. Adam Gummer (c)
  2. Nick Cohen
  3. Joel Davies
  4. Will Akhurst
  5. Ross Trewartha
  6. Jake Osborne
  7. Aiden Bennett
  8. Alex Bain
  9. Warren Evans
  10. Glyn Archer
  11. Reiley Dunlop (wk)

Fifth Grade v Sydney Uni @ St Paul’s Oval
Saturday 22nd September
Play commences: 9:30am

  1. Luca Franks
  2. Oscar Lucius (wk)
  3.  Sam Jones
  4. Dylan Marshall (c)
  5. Abhijeet Virdi
  6. Hilton Ovenden
  7. Ben Falconer
  8. Jordan Brewster
  9. Evan Dunnachie
  10. Josh Park
  11. Luke Morley
  12. Will Yeoman

Womens Third Grade

  1. Esme Cook (c)
  2. Jessica Kaye (vc)
  3. Sarah Gordon
  4. Natalie Guyot
  5. Olivia Hough
  6. Renee Hough
  7. Isabelle Keene
  8. Robyn Medley
  9. Annalise Peters
  10. Abby Taylor
  11. Claire Waddington
  12. Mia Waddington
QUICK LINK  Globus Print Solutions Join the Waratahs Family for the 2018/19 Season

Unavailabilities

Cameron Merchant
Chris Green
Jay Lenton
Steve O’Keefe
Mickey Edwards
Jack Edwards
Ryan Hadley
Ash Virdi
Andrew Hicks
Jack Hobson
Jarrod Walter
Brad Wilson
Jacob Graham
Taylor Beatty
Sam Hole
Brynn Mendel
Josh Seward
Jack Hobson