Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Waratahs Gear Up For One Day Fixture – Round 5 Men’s Team Selections vs Northern Districts + Women’s Team Selections

This weekend the Manly Waratahs will switch focus to a round of one day matches against Northern Districts. After a challenging fixture against Eastern Suburbs Manly will be looking to turn their fortune around. A few changes across the grades will see the Waratah’s depth tested but all players are more than capable of making the step up the grades.


Men’s First Grade v Northern Districts @ Manly Oval
Saturday 16th November
Play commences: 10:00am

  1. Ryan Farrell
  2. Jay Lenton (c) (wk)
  3. Ahillen Beadle
  4. Logan Weston
  5. Joel Foster
  6. Sam Gainsford
  7. Elliot Herd
  8. Jake Carden
  9. Mickey Edwards
  10. Ryan Hadley
  11. Michael Visser

Men’s Second Grade v Northern Districts @ Mark Taylor Oval
Saturday 16th November
Play commences: 10:00am

  1. Tom Kaye
  2. Matt Brewster (wk)
  3. Arshdeep Virdi
  4. Ned Hole
  5. Max Webber
  6. Griffin Lea
  7. Taylor Beatty
  8. Isaiah Vumbaca
  9. Jacob O’Sullivan
  10. Andrew Hicks
  11. Andrew Jamieson (c)

Men’s Third Grade v Northern Districts @ LM Graham Reserve
Saturday 16th November
Play commences: 10:00am

  1. Sam Webber (wk)
  2. Zac Trewartha
  3. Jordan Daly
  4. Joel Davies
  5. Lachlan Charles
  6. Will Akhurst
  7. Nick McLachlan (c)
  8. Alex Bain
  9. Josh Seward
  10. Brad Wilson
  11. Michael Counsell
QUICK LINK  Tahs Reap Rewards Against Rangers - Weekend Wrap Round 5 v Northern Districts + PGs and Women's 2nds & 3rds

Men’s Fourth Grade v Northern Districts @ Asquith Oval
Saturday 16th November
Play commences: 10:00am

  1. Alec Duly
  2. Adam Gummer (c)
  3. Dom Wheeler (wk)
  4. Jake Osborne
  5. Aidan Baker
  6. Billy D’arcy
  7. Lachlan Kerr
  8. Hamish Starr
  9. Neal Prowse
  10. Lachlan Trewartha
  11. Josh Wigney

Men’s Fifth Grade v Northern Districts @ Mike Pawley Oval
Saturday 16th November
Play commences: 10:00am

  1. James Buchanan
  2. Ned Healey
  3. Ky Broom
  4. Ollie Melville
  5. Oscar Lucius (wk)
  6. Daryl Buchanan
  7. Sam Barnett
  8. Andrew Rochford (c)
  9. Jordan Brewster
  10. Jack Hobson
  11. Toby Laughton

This Weekend also sees our Second and Third Grade Women’s sides in action as they take on Penrith and Gordon.

Women’s Second Grade v Penrith @ Manly Oval
Sunday 17th November
Play Commences: 10:00am

  1. Jessica Kaye (c)
  2. Sarah Gordon
  3. Kristie Crawford
  4. Natalie Guyot
  5. Olivia Hough
  6. Annabel Hutt
  7. Sienna James
  8. Natalie Jonkers
  9. Gemma Lacey
  10. Robyn Medley
  11. Zara Shipp
  12. Mia Waddington

Women’s Third Grade  v Gordon @ Forsyth Park (Lower Ground)
Saturday 16th November
Play commences: 12:30pm

  1. Natalie Guyot
  2. Olivia Hough (c)
  3. Alicia Humphrey
  4. Gemma Lacey
  5. Robyn Medley
  6. Sallie Molyneux
  7. Mia Nel
  8. Hazel Nichols
  9. Cam Pryor
  10. Abby Taylor
  11. Claire Waddington
QUICK LINK  Junior Reps Success for 2019

Go Manly!