Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Big Opportunity for Manly to Continue Hot Form – Round 8 Men’s Team Selections vs Hawkesbury + Women’s Second Grade and Brewer Shield

This weekend presents the Manly Waratahs with a golden opportunity to continue on with their good form from last round. However the Tah’s depth will be tested with a number of key players missing due to Big Bash selections. Michael Visser will take the reigns in First Grade with Lenton’s absence and will look to take the side up the ladder when they challenge a struggling Hawkesbury side this weekend.

Men’s First Grade v Hawkesbury @ Owen Earle Oval
Saturday 14th December – 21st December
Play commences: 10:30am

  1. Ahillen Beadle
  2. Cameron Merchant
  3. Ryan Farrell
  4. Logan Weston
  5. Max Webber
  6. Joel Foster
  7. Sam Gainsford
  8. Sam Webber (wk)
  9. Griffin Lea
  10. Ryan Hadley
  11. Michael Visser (c)

Men’s Second Grade v Hawkesbury @ Manly Oval
Saturday 14th – 21st December
Play commences: 10:30am

  1. Tom Kaye
  2. Matt Brewster (wk)
  3. Arshdeep Virdi
  4. Ned Hole
  5. Taylor Beatty
  6. Isaiah Vumbaca
  7. Jacob O’Sullivan
  8. Jake Carden
  9. Andrew Jamieson (c)
  10. Andrew Hicks
  11. Michael Counsell
QUICK LINK  Green Shield Match Report - Round 6

Men’s Third Grade v Hawkesbury @ Benson’s Lane
Saturday 14th – 21st December
Play commences: 12:15pm

  1. Zac Trewartha
  2. Sam Hole (c)
  3. Jordan Daly
  4. Joel Davies
  5. Lachlan Charles
  6. Will Akhurst (wk)
  7. Hamish Starr
  8. Alex Bain
  9. Ryan Bishop-Perrett
  10. Josh Wigney
  11. Lachlan Trewartha

Men’s Fourth Grade v Hawkesbury @ LM Graham Reserve
Saturday 14th – 21st December
Play commences: 12:15pm

  1. Nick Cohen
  2. Adam Gummer (c)
  3. Billy Lindsay
  4. Jack Melchiore
  5. Dom Wheeler (wk)
  6. Alec Duly
  7. Jake Osborne
  8. Ned Healey
  9. Brad Wilson
  10. Jack Hobson
  11. Toby Laughton

Men’s Fifth Grade v Hawkesbury @ Mike Pawley Oval
Saturday 14th – 21st December
Play commences: 12:15pm

  1. Ky Broome
  2. Josh Cooper
  3. Ollie Melville
  4. Oscar Lucius (wk)
  5. Rhoop Dhillon
  6. Andrew Rochford (c)
  7. Andrew Boulton
  8. Evan Dunnachie
  9. Darcy Fleming
  10. Luke Morley
  11. Hurshwin Sharma

Women’s Second Grade v Northern Districts @ Mark Taylor Oval
Sunday 15th December
Play Commences: 10:00am

  1. Paige Bailey
  2. Kristie Crawford
  3. Natalie Guyot
  4. Olivia Hough
  5. Annabel Hutt
  6. Sienna James
  7. Natalie Jonkers
  8. Jessica Kaye (c)
  9. Robyn Medley
  10. Zara Schipp
  11. Mikaela Turik
  12. Claire Waddington
QUICK LINK  Leap back into cricket with Manly's Ex-Players Day

Brewer Shield v Northern Districts @ LM Graham Reserve
Sunday 15th December
Play Commences: 10:00am

  1. Hannah Woolf (c)
  2. Annabelle Fegan
  3. Renee Hough
  4. Ellie James
  5. Laura Judson
  6. Gemma Lacey
  7. Chelsea McLerie
  8. Abbey Melville
  9. Sallie Molyneux
  10. Jessica Mulcahy
  11. Chloe Osborne
  12. Kate Salmon