Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
Proudly Sponsored by
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Tahs battle Whales in local rivalry – Men’s and Women’s Team Lists 26-27 November 2022/23

The Raydel Manly Warringah Waratahs have named the Pivot Creative Team Lists for this weekends NSW Premier Cricket fixtures. In Men’s grades 1-5 the tahs battle it out against local rivals Mosman in a two-dayer, while PG’s take on the Sharks at home. Women’s 1st and 2nd grade take on the ghosts, while Brewers make the trek down to Illawarra. 3’s take on rivals Gordon away.

1st grade are hit with the losses of both edwards brothers, however Brewster and Seward come into the starting XI. 2’s welcome Sam Hole and Zach Trewartha to bolster the top order, while 3’s down to 5’s all make several changes each with a large unavailable list this round. PG’s has yet to be named, although they will look to go 4/5 and push for a finals birth. The Women’s sides also make several changes to their XI’s, as they have an increased unavailability list this round

Men’s First Grade – Two Day Match
Round 6 vs Mosman @ Manly Oval
10am start
1. Matt Brewster
2. Joel Foster
3. Ryan Farrell
4. Jay Lenton (c) (+)
5. Ben Bryant
6. Joel Davies
7. Isaiah Vumbaca
8. Eliot Herd
9. Ryan Hadley
10. Jake Carden
11. Josh Seward

Men’s Second Grade – Two Day Match
Round 6 vs Mosman @ Allan Border Oval
10am start
1. Sam Hole
2. Ned Hole
3. Brynn Mendel (+)
4. Jacob O’Sullivan
5. Lachie Coyte
6. Zach Trewartha
7. Tom Kaye
8. Roop Dhillon
9. Andrew Jamieson (c)
10. Andrew Hicks
11. Josh Wigney

QUICK LINK  Victory mixed with frustration fuels another weekend - 22nd/23rd October 2022 Weekend Wrap

Men’s Third Grade – Two Day Match
Round 6 vs Mosman @ Grahams Reserve
12:15pm start
1. Oscar Lucius
2. Jake Hutchings
3. Ellis Raymond
4. Andrew Boulton
5. Keelan Mendel
6. Evan Dunnachie
7. Sam Webber (+)
8. Matt Sunshine
9. Michael Counsell
10. Lachlan Trewartha
11. Lachie Kerr

Men’s Fourth Grade – Two Day Match
Round 6 vs Mosman @ Rawson Oval
12:15am start
1. Dom Wheeler
2. Reiley Dunlop (+)
3. Nick Rigg
4. Nick Cohen
5. Ollie Melville
6. Adam Parkinson
7. Fraser Noack
8. Andrew Rochford (c)
9. George Cumming
10. Hayden Williams
11. James Waddington

Men’s Fifth Grade – Two Day Match
Round 6 vs Mosman @ Mike Pawley Oval
12:15am start
1. Liam Dinan
2. Simon Waddington (c)
3. Matt Evans
4. Chris Halloran
5. Luke Watts
6. Hayden Calvert (+)
7. Charlie Johnston
8. Pat Day
9. Will Matheson
10. Beau Kelley
11. Will Gustafson

Unavailable –
– Neal Prowse
– Jack Melchiore
– Cameron Merchant
– Jack Edwards
– Ollie Davies
– Reuben Kapoor
– Logan Weston
– Jack Donnan
– Greg West
– Ryan Bishop-Perrett
– Jack Hobson
– Toby Laughton
– Mickey Edwards
– Julian Osbourne
– Lachlan Barnsley
– Sentarou Murata-Davison
– Jordan Daly
– Josh Lawson
– Lachlan Charles
– Raja Ganeshraj
– Ahillen Beadle
– Josh Cooper
– Preston Lee

Poidevin Gray Shield – One Day Match
Round 5 vs Sutherland @ Grahams Reserve
10am start
TBC

Women’s First Grade – One Day Match
Round 8 vs Campbelltown-Camden @ Manly Oval
10am start
1. Charlotte Camburn
2. Lauren Kua
3. Sophie Morris
4. Annabel Hutt
5. Laura Judson
6. Katie Letcher (+)
7. Kristie Crawford
8. Mikaela Turik (c)
9. Shivani Mehta
10. Chelsea McLerie
11. Emma Thatcher

QUICK LINK  Women look to continue winning form - Men's and Women's Team list 6th November 2022/23

Women’s Second Grade – One Day Match
Round 8 vs Campbelltown Camden @ Raby 1
10am start
1. Renee Hough
2. Natalie Guyot
3. Brooke Frew
4. Eliza Henry
5. Sarah Gordon
6. Emily Horstead
7. Molly Kidd
8. Ashleigh Karcher (+)
9. Mia Nel (c)
10. TBC
11. TBC

Brewer Shield – One Day Match
Round 8 vs Illawarra @ King George V
10am start
1. Olivia Champion
2. Jazzy James
3. Caitlin du Preez (c)
4. Shae Hiskett-Jones (wk)
5. Jaime Loh
6. Sophie Lowry
7. Darcey Whiteley
8. Isabella Zovi
9. TBC
10. TBC
11. TBC

Women’s Third Grade – 40 over Match
Round 8 vs Gordon @ Koola Park
12:30 pm start
1. Chloe-Amanda Bailey
2. Sophia Chick
3. Annabelle Gilbert
4. Emily Hatfield
5. Renee Hough (c)
6. Ashleigh Karcher (+)
7. Helen Hull
8. Sophie Beukers
9. Emma Lyon
10. Sallie Molyneux
11. Olivia Champion
12. Olivia Hough

Unavailable:
– Sam Bates
– Niamh Bullen
– Ellen Hall
– Saskia Horley
– Stephanie Hughes
– Stacey McManus
– Mia Phelps
– Dyandra Prins
– Cam Pryor
– Zara Shipp
– Sarah Turner
– Mason White
– Jasmin Wilson
– Charlotte Croll
– Annabelle Croll
– Arabella Handley
– Lara Hughes
– Hannah Moss
– Sophia Slater